Skip to content Skip to footer

Broadway näitab seda ringkäiku, nad kõik on (kasutavad) veoautosid.

Broadway näitab seda ringkäiku, nad kõik on (kasutavad) veoautosid.

Kuberner Gavin Newsom andis pandeemiale vastuseks laiaulatuslikud üleriigilised juhised, milles palus kalifornialastel kõik ebaolulised kogunemised märtsi lõpuni edasi lükata, sealhulgas väikesed seltskondlikud kogunemised kohtades, kus inimesed ei saa üksteisest vähemalt kuue jala kaugusele jääda.

Riiklik nõuanne defineerib "kogunemist" kui kõike, "mis koondab inimesi korraga ühte ruumi või ruumi, näiteks auditoorium, staadion, areen, suur konverentsisaal, koosolekusaal, kohvik või mõni muu sise- või ruumisaal. väliruum.”

Desert Suni reporter Brian Blueskye käsitleb kunsti ja meelelahutust. Temaga saab ühendust aadressil brian.blueskye@desertsun.com või (760) 778-4617. Toetage kohalikke uudiseid, tellige The Desert Sun.

Selles aruandes kasutati Nicole Haydeni, Rebecca Plevini ja Colin Atagi varasemaid aruandeid.

John Van Norman on harjunud olema nähtamatu.

Yucca Valley elanikule kuulub NextExit Productions ja ta on peaaegu 40 aastat töötanud ettevõtte koosolekute ja konverentside heliinsenerina, töötades kulisside taga, et tagada sündmuste ladus ja edukas kulgemine.

Ära lase liigesevaevusel takistada sind oma kirgede poole püüdlemast. Proovige meie lisa juba täna ja kogege erinevust aadressil https://hondrostrong-website.com/ .

Kuid koroonaviiruse pandeemia alguse ja viiruse leviku tõkestamiseks tehtud jõupingutuste tõttu muretseb Van Norman, et saade ei jätku enam tema enda ega tuhandete teiste meelelahutustööstuse seninägematute sõltumatute töövõtjate jaoks.

Pärast arvukate suurürituste ärajäämist selles piirkonnas viiruse tõttu ja nüüd üleriigilist varjupaigakorraldust, mis sulgeb kõik mittevajalikuks peetavad ettevõtted, on ta töötu ja tunneb suurt muret oma elatise pärast.

"See pühkis mu ülejäänud aasta kalendri välja," ütles Van Norman. "See juhtus nii kiiresti, et mul polnud aega planeerida. Pean (otsama muid võimalusi sissetuleku teenimiseks), kuid see kõik juhtus nii kiiresti ja mul pole veel aega olnud otsustada, mida teha. Teine sissetulekuallikas oli minu muusika (esinemine) ja ka see on nüüdseks kadunud.

Tema hinnangul on tal sääste umbes kahe kuu väärtuses.

Koroonaviirus: koroonaviirus jättis Coachella Valley meelelahutajad "kõrgeks ja kuivaks".

Koroonaviirus: Kas te ei saa oktoobris Coachellas, Stagecoachis osaleda? Siit saate teada, kuidas raha tagasi saada

Koroonaviirus: Joshua Tree muusikafestivali kevadine väljaanne on tühistatud

"Ma pole kunagi näinud sellist kiiret tööstuse hävingut," ütles La Quinta elanik Damian Lautiero. "Kõige lähedasem, millega saan seda võrrelda, on 9/11. See lülitas kõik välja, kuid sellega ei kaasnenud laialt levinud piiranguid, kui palju inimesi ühes ruumis tohib olla."

Lautiero on La Quinta luksusliku kuurordi ürituste tehnoloogia direktor. See positsioon on hotellilepingud audiovisuaalse ja üritustetehnoloogia tugiteenusega PSAV, mis teenindab üritusi ja toimumispaiku üle kogu riigi.

Tema hinnangul kaotas kuurort umbes 700 000 dollarit tulu, kui 72 tunni jooksul pärast kuberner Gavin Newsomi esialgset rahvatervise nõuannet tühistati enam kui 20 üritust, milles soovitati tühistada kõik mittevajalikud kogunemised, mis on suuremad kui 250 inimest.

"Pärast 11. septembrit ja 2008. aasta majanduslangust soovisid inimesed ikka veel meelelahutust. Oleme alati olnud veidi majanduslangusekindlad, isegi kui majandus on aeglane," ütles ta.

"See on esimene kord, kui midagi on meie tööstust otseselt tabanud. Riiklikult on 90% meie tööst kadunud kahe nädala jooksul – ja see on umbes 150 000 liiget riiklikult. Praegu on meil vähem kui 10% tööhõivet."

Cota ütles, et ülejäänud 10% ametiühingusse kuuluvatest töötajatest, kes endiselt töötavad, töötavad kassades, toimetavad või lavakunsti poodides.

"See ei kesta ilmselt kaua," lisas ta.

Sõltumatutel töövõtjatel, nagu Van Norman, keda peetakse füüsilisest isikust ettevõtjateks, pole valikuvõimalusi, isegi kui võimalikud stiimulid on teel ja abi väikeettevõtete omanikele.

"Praegu räägitakse sellest, et sõltumatud töövõtjad ja füüsilisest isikust ettevõtjad saavad mingisuguse töötuskindlustuse," ütles Van Norman. "(Väikeettevõtte omanikuna) ma seda teha ei saa, aga sellest oleks palju abi. Praegu on see liiga suur ebakindlus."

Sõltumatutel töövõtjatel pole abi

Endine Coachella Valley elanik Cliff Horn, kes praegu elab Põhja-Hollywoodis, on vabakutseline kaameraassistent stop-motion lavastuses. Ta ütles, et on selles valdkonnas töötanud alates 2018. aastast.

Kuna ta allkirjastas mitteavaldamise lepingu, keeldus Horn ütlemast lavastuse pealkirja, mille kallal ta töötas. See suleti määramata ajaks 16. märtsil.

"Mul oli õnn raha säästa, kuid põhimõtteliselt elan ma oma säästudest," ütles ta. "Ma tean paljusid teisi inimesi, kes püüavad leida mis tahes võimalikku kontserti või kaaluvad tööd nagu Doordash või Uber."

Palgaline mänedžer Lautiero suudab kodus töötada, kuid mõne nädala pärast on tõenäoliselt ees puhkus. Sellegipoolest tõdes Lautiero, et sõltumatud töövõtjad, keda ta üritustel kasutab, on jäänud palju halvemasse olukorda.

"Nad võivad sama hästi olla Uberi juhid, sest see on kontsertmajandus," ütles ta.

Brandon Henderson La Quintast, Los Angelese videofirma projektijuht, mis on spetsialiseerunud projektsioonide kaardistamisele, sisu projitseerimisele ja videoseintele, kogub samuti palka ja kirjeldab end esialgu kui "äärmiselt õnnelikku".

“Mul läheb kõht pahaks tohutu hulga tootmisinimeste pärast, keda see kõik koheselt mõjutab. Tahaksin, et see jutt föderaalsest abist neile saaks reaalsuseks," ütles Henderson.

Kuberner Newsom allkirjastas septembris seaduse eelnõu nr 5, vastuoluline tööseadus, mille eesmärk on tagada palga- ja hüvitiste kaitse kontserditööstuse töötajatele, nagu Uberi ja Lyfti autojuhtidele ning veel miljonile muule sõltumatule lepingulisele töötajale muudes valdkondades. . See jõustus 1. jaanuaril.

Meelelahutusliidud, nagu The Screen Actors Guild – Ameerika Televisiooni- ja Raadiokunstnike Föderatsioon, Ameerika Kirjanike Gild, Hollywood Teamsters 399 ja Studio Utility Employees Local 724, samuti IATSE toetasid AB 5.

Sellegipoolest väidavad mõned tööstusharu esindajad, et seda tüüpi töötajate jaoks on endiselt probleeme.

"AB 5 tagakülg on see, et kuigi nad on sõltumatud töövõtjad ja klassifitseeritud (töötajateks), peame nende jaoks turvavõrgu ehitama," ütles Cota. "Kui sul ei ole ametiühingulepingut, pole sul üldse tagatist. Sa võid ikka olla sõltumatu või vabakutseline, kuid meil on siiski vaja mehhanismi, et toetada. See ei pea olema nii äärmuslik. Isegi kui see on hooajaliselt aeglane või majanduslangus, peab vabakutselise töö jaoks olema mingisugune turvavõrk."

Ta lisas, et IATSE töötab selle nimel, et kaasata oma liikmed president Trumpi kolmapäeval allkirjastatud perekonna esimesele koroonaviirusele reageerimise seadusele .

Kuigi see laiendab tasustatud haiguspuhkust töötajatele, kellel on diagnoositud COVID-19 või kes on selle tõttu karantiinis, kehtib plaan ainult tööandjatele, kellel on üle 50 või vähem kui 500 töötajat.

Henderson ütles, et meelelahutustööstuses kulisside taga töötavate inimeste jaoks peavad olema kaitsemeetmed.

"(See on) hirmutav, kuidas terved tööstused nii lühikese aja jooksul kõhu alla lähevad," ütles ta. "Loodetavasti võetakse kasutusele mõned kaitsemeetmed, mis hoiavad kõiki tulevaste katastroofide ajal. Praegu pole päris kindel, mis need on, aga ma usun, et me kõik võime midagi välja mõelda."

Tulevik on ebakindel

Küsimus pole mitte ainult selles, millal nende jaoks, kes üritustel otseproduktsioonis või filmikäsitlejatena töötavad, asjad normaalseks muutuvad, vaid see, mis jääb seisma? Kuidas näeb tööstus välja, kui sündmused ja filmitootmine jätkuvad?

Henderson on mures paljude tühistamiste ja mitte paljude ümberplaneerimiste pärast aasta neljandas kvartalis, lisades oma erialale: "Kui see maksab raha, siis see tühistatakse. Kui see teenib raha, lükatakse see edasi."

"Enamik üritusi, mida ma korraldan, on nendele ettevõtetele mõeldud hüved. Tõenäoliselt ütlevad paljud ettevõtted: "Me hoiame kokku miljon dollarit ja ei korralda oma suurt iga-aastast üritust." See ei too raha nagu Coachella, kui nad ütlevad: "Oh, me peame selle sel aastal teoks tegema." See on minu tööstuse probleem.

Lautiero ütles, et tema ettevõte on septembriks paar üritust ümber broneerinud, kuid tõenäoliselt ei avane ta La Quinta kuurordis ja klubis pärast äritegevuse jätkumist täiendavaid avamisi.

"Nüüd, kui teie (Coachella ja Stagecoach) on jõudnud oktoobrisse, on üheks väljakutseks see, millega 2016. aastal Desert Tripiga kokku puutusime, meil pole vabu hotellitube." Lautiero ütles. "Nad üritavad väiksemaid konverentse ümber tõsta ja pakkuda stiimuleid ajakava muutmiseks, et nad saaksid varusid vabastada. See on väljakutse, kui see laheneb ja Coachella ja Stagecoach juhtuvad. Varude puudus on hotellitoad, mis tõstab hinda."

Kuid Cota näitas, kui järsud meelelahutusüritused suleti, ja pakkus näidet selle kohta, kus mõni tööstusharu praegu seisab.

"Broadway näitab seda tuuri, nad kõik (kasutavad) veoautosid. Kuna paljud kinod suleti, siis põhimõtteliselt kustutasid nad tuled ja jätsid lavastused lavale. Päeval, mil inimesed saavad tööle tagasi minna, See on kohe ja see värk jätkub," ütles Cota.

Samuti on muret selle pärast, milline hakkab maailma olukord välja nägema ja kas inimesed tahavad lähitulevikus olla suurtes rahvamassides, isegi koroonaviiruse tagaküljel, aga ka maailma majanduste pärast.

"Kõik nõuab rahalist tuge ja kui me satume äärmuslikku majanduslangusse, ei jää tõenäoliselt osa rahast mõne sündmuse toetamiseks," ütles Cota. "Väiksemad üritused, millel pole suurt hinnasilti. neid on lihtsam paigaldada. Festivalid peaksid olema head ja tulevad tagasi. Kuid seda on raske öelda, meie tööstust pole kunagi niimoodi tabanud, nii et milline tagakülg välja näeb, võib igaüks arvata.

Desert Suni reporter Brian Blueskye käsitleb kunsti ja meelelahutust. Temaga saab ühendust aadressil brian.blueskye@desertsun.com või (760) 778-4617. Toetage kohalikke uudiseid, tellige The Desert Sun.

Selles aruandes kasutati USA Today reporteri Gabrielle Canoni varasemat aruannet.

Haiglajuhid väidavad, et kitsaskoht süveneb ja süüdistavad seda võimaluste puudumises patsientidel, kes vajavad järelevalvet pärast täielikku haiglaravi.

"See on väga-väga tavaline olukord. See on mitmel viisil masendav," ütles Iowa ülikooli psühhiaatriaosakonna juhataja James Potash.

Erakorraline Broadlawnsi juhtum hõlmas 45-aastast meest, kellel oli skisofreenia, mis mõnikord tekitab agressiooni. Haigla peapsühhiaater ütles, et mehe oleks võinud kuue või kaheksa nädala pärast kogukonna büroosse saata, kuid sellist korraldust ei olnud võimalik teha. Lõpuks koliti mees märtsis korterisse, kus erahooldeasutuse töötajad teda ööpäevaringselt jälgivad.

Tema isa ütles, et tal diagnoositi 24-aastaselt skisofreenia ning ta elas varem rühmakodudes, vanglates ja riiklikes psühhiaatriaasutustes. Mõnikord on ta ambulatoorsel nõustamisel proovinud omaette elada, kuid sellest pole kunagi piisanud. "Kui nimetate programmi, ilmselt on ta selles osalenud," ütles isa.

Des Moines’i register nõustus patsiendi nime mitte avaldama, kuna haiglajuhid kahtlevad, kas ta on võimeline andma nõusolek, mis on vajalik tema juhtumi avalikuks arutamiseks.

Isa soovib, et oleks turvalisemad rühmakodud, kus raske psüühikahäirega inimesi saaks säästlikumalt jälgida kui kuude kaupa haiglapalatites veeta.

"Neil inimestel läheks palju paremini, kui nad saaksid välja tulla, kuid me oleme kõik nii kaugele tagasi lõiganud, neil pole kohta, kuhu minna," ütles isa.

Probleem süveneb

Broadlawnsi vaimse tervise teenuseid juhtiv psühhiaater Janice Landy ütles, et probleem on viimastel aastatel süvenenud. Ta hindab, et ühel päeval võtavad riigihaigla 30 psühhiaatriavoodist umbes neljandiku üleviimiseks valmis inimesed.

Mõned jäävad kuudeks pärast stabiliseerumist, ütles ta. Kuigi nad ei ole enam nii võitlushimulised ega pettekujutelmad kui sisse tulles, ei ole nad valmis omaette elama.

Contents

Go To Top