Skip to content Skip to footer

Fedi začali vyšetrovanie 4 zákonodarcov, ktorí vypredali zásoby

Fedi začali vyšetrovanie 4 zákonodarcov, ktorí vypredali zásoby

Občania stále v zámorí počas koronavírusovej krízy jednoduché: „Američania, ktorí sa chcú vrátiť domov zo zahraničia, by to mali okamžite urobiť a urobiť opatrenia, aby to dosiahli,“ zdôraznil počas utorkového brífingu.

Zatiaľ čo Pompeo povedal, že jeho repatriačná pracovná skupina je naďalej odhodlaná priviesť všetkých Američanov domov, povedal, že okno na to sa zatvára.

Domáce testy na koronavírus sa napriek pokroku zastavili

31. marec: Úrad pre potraviny a liečivá USA začiatkom tohto mesiaca náhle zastavil predaj domácich testovacích súprav na koronavírus, ale niektoré spoločnosti tvrdia, že sa nevzdali.

Nedostatok testov vo všeobecnosti spolu s túžbou spotrebiteľov prevziať kontrolu robí túto myšlienku zaujímavou a kontroverznou.

Kritici tvrdia, že domáce testy môžu byť nespoľahlivé, môžu oddialiť potrebnú liečbu a môžu absorbovať vzácne zdroje. Zástancovia tvrdia, že domáce testovacie súpravy by mohli ušetriť peniaze a zdroje – a v blízkej budúcnosti by mohli hrať kľúčovú úlohu pri sledovaní COVID-19.

FDA začala konať 20. marca, keď niekoľko začínajúcich spoločností začalo predávať alebo sa pripravovať na predaj domácich súprav.

Silným jazykom agentúra označila domáce testovacie súpravy za „podvodné“.

Fedi začali vyšetrovanie 4 zákonodarcov, ktorí vypredali zásoby

30. marca: Federálne úrady preverujú predaje akcií štyroch zákonodarcov tesne pred poklesom trhu vyvolaným prepuknutím koronavírusu, uviedla v pondelok osoba oboznámená s touto záležitosťou.

Finančné zverejnenie uvádza, že senátor Richard Burr, RN.C.; Jim Inhofe, R-Okla.; Kelly Loeffler, R-Ga.; a Dianne Feinstein, D-Kalifornia; ich manželia alebo poradcovia predali veľké kusy akcií v čase, keď zákonodarcovia dostali zákulisné brífingy o závažnosti koronavírusu, ktorý si v USA vyžiadal viac ako 2 900 obetí.

Senátori popreli akékoľvek previnenie a Burr požiadal Senátny etický výbor, aby preskúmal jeho transakcie zahŕňajúce až 1,6 milióna dolárov. O federálnom vyšetrovaní, ktoré bolo v počiatočnom štádiu, prvýkrát informovala CNN.

Guvernér Ducey vydal príkaz zostať doma

30. marec: Gov. Doug Ducey v pondelok vydal celoštátny príkaz „zostaň doma“, aby spomalil šírenie nového koronavírusu a zabránil obyvateľom Arizony opustiť svoje bydlisko okrem jedla, liekov a iných „nevyhnutných činností“.

Smernica, ktorá umožňuje aj cvičenie vonku, nadobudne účinnosť koncom pracovného utorka a bude platiť minimálne do 30. apríla.

"Veci sa už do značnej miery uzavreli," povedal republikánsky líder na popoludňajšom tlačovom brífingu s riaditeľkou ministerstva zdravotníctva Dr. Carou Christovou po jeho boku. "Vypnú sa ešte viac."

Ducey uviedol, že tento mandát nepovažuje za príkaz „úkryt na mieste“, pričom však uviedol, že táto fráza je vyhradená pre jadrové útoky alebo situácie aktívnych strelcov.

„Naším cieľom je chrániť životy tých, ktorých najviac milujeme, a zabezpečiť, aby systém zdravotnej starostlivosti mal kapacitu poskytnúť im starostlivosť a pohodlie, ktoré si zaslúžia,“ povedal. "Chceme, aby ľudia zostali doma."

Školy v Arizone sú po zvyšok školského roka zatvorené

30. marca: Guvernér Doug Ducey predĺžil zatvorenie všetkých škôl v Arizone do konca tohto školského roka.

V pondelkovom spoločnom vyhlásení so superintendentkou pre verejné pokyny Kathy Hoffmanovou Ducey napísal, že rozhodnutie bolo prijaté v súlade s usmerneniami federálnej vlády.

"Toto úsilie je kľúčové a uvedomujeme si, že školy vynakladajú maximálne úsilie na to, aby pokračovali vo vyučovaní počas zatvorení," napísali vo vyhlásení.

V piatok Ducey podpísal legislatívu, ktorá umožňuje študentom dokončiť školský rok z domu.

Plán nariaďuje, aby školy ponúkali triedy v alternatívnom formáte, pravdepodobne online, aby študenti mohli ukončiť školský rok z domu. Obsahuje aj ustanovenia na zabezpečenie absolventov stredných škôl.

Guvernér Ducey má o 14:00 tlačovú konferenciu

Letné olympijské hry sa začnú v júli 2021

30. marec: Menej ako týždeň po oznámení, že letné hry v Japonsku budú odložené z dôvodu pandémie koronavírusu, sa organizátori podľa hovorcu Medzinárodného olympijského výboru rozhodli pre nový dátum začiatku 23. júla 2021. Záverečný ceremoniál sa bude konať 8. augusta. Olympijské hry v Tokiu sa pôvodne mali začať takmer presne o rok skôr, od 24. júla do 9. augusta.

Počet prípadov koronavírusu v Arizone teraz prekročil 1 tisíc s 20 úmrtiami

30. marca: Arizonské prípady COVID-19, choroby spôsobenej novým koronavírusom, majú teraz viac ako 1 000, s 20 známymi úmrtiami, ukazujú nové čísla, ktoré v pondelok zverejnilo ministerstvo zdravotníctva v Arizone.

Celkový počet identifikovaných prípadov v Arizone je podľa najnovších štátnych údajov 1 157, pričom každý z 15 okresov štátu teraz eviduje aspoň jeden prípad.

Od nedele je to nárast o 238 potvrdených prípadov alebo 26 %.

Počet nových prípadov koronavírusu v Arizone sa zvýšil na 912; https://w-loss-website.com/slovakia/ počet úmrtí stúpol na 16

29. marca: Počet identifikovaných nových prípadov koronavírusu v Arizone vzrástol v nedeľu na 912 – čo je zhruba 17 % nárast oproti predchádzajúcemu dňu, podľa údajov zverejnených arizonským ministerstvom zdravotníctva.

O jedno na celkových 16 sa v nedeľu zvýšil aj počet nahlásených úmrtí súvisiacich s COVID-19.

V USA zomrelo viac ako 2000 pacientov s koronavírusom

28. marca: Len jeden deň po tom, ako USA prekonali 100 000 potvrdených prípadov koronavírusu, bola krajina svedkom ďalšieho pochmúrneho čísla: Viac ako 2 000 pacientov na COVID-19 zomrelo.

Testovanie sa neustále rozširuje po celej krajine a USA zaznamenávajú denné skoky v počte hlásených prípadov. Podľa údajového panela Univerzity Johnsa Hopkinsa bolo v sobotu hlásených takmer 500 úmrtí súvisiacich s koronavírusom, čo je nárast z 1 544 potvrdených úmrtí pred 24 hodinami.

Počet obetí bol 2010 v sobotu krátko po 18:00 ET. Očakáva sa, že toto číslo bude v najbližších dňoch a týždňoch neustále rásť a zdravotnícki predstavitelia tvrdia, že počet prípadov je pravdepodobne vyšší z dôvodu nedostatku testovania. Podľa Johnsa Hopkinsa bolo v stredu aj vo štvrtok hlásených takmer 18 000 nových prípadov.

V USA bolo hlásených viac ako 120 000 prípadov

Prípady boli hlásené vo všetkých 50 štátoch, District of Columbia, Portoriko, Guam a Americké Panenské ostrovy. Najviac úmrtí hlásil New York, za ním nasledujú Washington, New York a Louisiana, uvádza Johns Hopkins.

FDA povoľuje 5-minútový test na koronavírus vo veľkosti hriankovača

28. marca: CHICAGO – Na budúci týždeň by mohol prísť na kliniky urgentnej starostlivosti päťminútový test na koronavírus v mieste starostlivosti a odborníci tvrdia, že to môže „zmeniť hru“.

Americký úrad pre potraviny a liečivá vydal v piatok oprávnenie na núdzové použitie výrobcovi zdravotníckych pomôcok Abbott Labs so sídlom v Illinois na test na koronavírus, ktorý prináša pozitívne výsledky už za päť minút a negatívne do 13 minút, uviedla spoločnosť.

Spoločnosť očakáva, že testy budú k dispozícii budúci týždeň a očakáva zvýšenie výroby, aby bolo možné poskytnúť 50 000 testov denne.

Niekoľko dní pred zatvorením spoločnosť Caesars Entertainment uviedla, že o prácu príde 3200 pracovníkov

LAS VEGAS – Štyri dni pred zatvorením deviatich hotelových kasín pozdĺž bulváru Las Vegas Strip, aby sa spomalilo šírenie COVID-19, Caesars Entertainment oznámil štátnym úradníkom, že 3200 pracovníkov príde o prácu, podľa dokumentov získaných v Reno-Gazette Journal, časť siete USA TODAY Network.

V liste zo 14. marca adresovanému nevadskému oddeleniu zamestnanosti, školenia a rehabilitácie spoločnosť oznámila, že škrty sa stanú nasledujúci deň.

"Vzhľadom na neznámu istotu, ktorá sa týka COVID-19," napísal Servando Lara, riaditeľ oddelenia pracovných vzťahov Caesars, "nie sme schopní rozhodnúť, či bude prepúšťanie dočasné alebo trvalé."

Jeden deň po doručení listu guvernér Nevady Steve Sisolak nariadil, aby sa všetky nepodstatné podniky v celom štáte zatvorili, aby sa zastavilo šírenie COVID-19.

úmrtia na COVID-19 v Arizone do 15; hlásených prípadov sa zvýšilo na 773

28. marca: Počet úmrtí v Arizone v súvislosti s novým koronavírusom vzrástol na 15, podľa údajov, ktoré v sobotu ráno zverejnilo ministerstvo zdravotníctva v Arizone.

Na 773 vzrástol aj počet hlásených prípadov v celom štáte.

K piatku bolo v celom štáte 13 úmrtí a 665 hlásených prípadov. Počet prípadov vzrástol od piatka do soboty zhruba o 16 %.

V sobotu okres Pima oznámil ďalšie úmrtie súvisiace s koronavírusom, čím sa celkový počet v okrese zvýšil na päť.

Muž bol pacientom hospicu vo veku 18 až 40 rokov, uviedla župa.

Bezprostredne nebolo jasné, či smrť okresu Pima bola jednou z dvoch ďalších úmrtí, ktoré štát oznámil v sobotu ráno.

Okres Maricopa zaznamenal nárast o 53 prípadov, pričom 96 zo 452 prípadov v okrese si vyžadovalo hospitalizáciu.

Infikovaný člen školskej komunity Alhambra

28. marca: Základná škola Alhambra v piatok oznámila, že niekto, kto sa zúčastnil nesponzorovaného výletu školy do Magic Mountain, bol pozitívne testovaný na COVID-19.

O novinke sa rodičom prostredníctvom e-mailu podelil Richard Stinnett, riaditeľ školy. Email neprezradil, či nakazenou osobou bol študent alebo iná strana.

Stinnett v e-maile uviedol, že cesta sa konala od 6. do 8. marca, čo je viac ako dva týždne odvtedy, čo dotyčná osoba dostala pozitívny test. Stinnett napísal, že škola sa od výletu nezaoberá.

Napriek tomu e-mail oznamoval, že infikovaná osoba sa zotavuje doma v karanténe a že s týmto prípadom nie sú spojené žiadne ďalšie prípady.

Disney World, Disneyland ostanú zatvorené na neurčito

27. marca: S odvolaním sa na „stále zložitejšiu krízu“ zostanú Disneyland a Disney World zatvorené „až do odvolania“ kvôli pandémii koronavírusov, uviedla v piatok spoločnosť Walta Disneyho.

Rozhodnutie spoločnosti zmarí nádeje, že legendárne zábavné parky sa znovu otvoria do budúceho mesiaca, ako bolo predtým oznámené. Začiatkom tohto týždňa Universal Orlando Resort a Universal Studios Hollywood oznámili, že predlžujú svoje zatvorenie do 19. apríla.

Pre Disney išlo o to, aby sa zabezpečilo, že návštevníci parku a zamestnanci nebudú vystavení vírusu.

„Aj keď je stále veľa neistoty v súvislosti s dopadmi COVID-19, bezpečnosť a blaho našich hostí a zamestnancov zostáva najvyššou prioritou spoločnosti Walt Disney Company,“ uviedla spoločnosť v e-mailovom vyhlásení. Uviedlo, že rozhodnutie je "v súlade s pokynmi, ktoré poskytli zdravotnícki experti a vládni predstavitelia".

Trump podpísal stimul proti koronavírusu v hodnote 2 biliónov dolárov, ktorého cieľom je zastaviť ekonomický kolaps

27. marca: WASHINGTON – Prezident Donald Trump v piatok podpísal obojstranný stimulačný balík v hodnote 2 biliónov dolárov, ktorý je určený na riešenie hrozby hospodárskej katastrofy, ktorú predstavuje pandémia koronavírusu.

Trump toto opatrenie – najväčší stimul v histórii USA – podpísal v Oválnej pracovni niekoľko hodín po tom, čo ho schválila Snemovňa reprezentantov, čo je nezvyčajne rýchle schválenie, ktoré podčiarklo strašné varovania pred recesiou, keďže spoločnosti začali prepúšťať zamestnancov a americkí spotrebitelia sa hrbili. vo svojich domovoch, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

"Chcem poďakovať demokratom a republikánom za to, že sa spojili a dali Ameriku na prvé miesto," povedal Trump pri podpise.

Zatiaľ čo podpis prezidenta ukončil legislatívne úsilie na Capitol Hill, znamenal začiatok práce vlády pri zvládaní krízy. Teraz musí Trumpova administratíva rýchlo napumpovať stovky miliárd dolárov do ekonomiky vo forme priamych platieb, pôžičiek a grantov ťažko postihnutým odvetviam, ako sú letecké spoločnosti.

Stimulačný balík poskytne mnohým Američanom – a viac pre rodiny – šeky v hodnote 1 200 USD, pričom spoločnostiam sprístupní stovky miliárd dolárov na udržiavanie miezd počas krízy. Výrazne rozširuje národnú záchrannú sieť v nezamestnanosti a nasmeruje obrovskú hotovosť do nemocníc a iných zdravotníckych zariadení v prvej línii boja proti pandémii.

Trhy sa v posledných dňoch posilnili po správach, že republikáni a demokrati dosiahli dohodu o stimule, čím získali späť niektoré z ohromujúcich strát z posledných niekoľkých týždňov.

Contents

Go To Top